Delegatie Amerikaanse Law School in Zeeland

Een groep van zo’n 20 studenten en docenten van de William and mary Law School uit Virginia zijn 2 weken op bezoek in Nederland. Woensdag 7 juni brachten zij een bezoek aan de KAAP om te horen wat de ambities van Energy Port Zeeland zijn in de energietransitie in Zeeland en te zien hoe dit platform werkt als een succesvolle learning community.

Gedeputeerde Harry van der Maas en wethouder Geoffrey Sips waren aanwezig om de studenten een bijzonder welkom te heten in Vlissingen. Zij benadrukten hoe belangrijk onderwijs en innovatie zijn in de off-shore wind sector. 
Ferry Visser nam de gasten mee in de mogelijkheden die crawlers en drones hebben richting onbemand onderhoud aan de windmolens. 
Joachim de Keijzer vertelde over de Minor Offshore Renewable Energy: het belang van de energietransitie, interessante bedrijfsbezoeken en een samenwerking tussen internationale studenten. 
Remco de Rijke legde uit dat Energy Port Zeeland dé plek is waar professionals uit het onderwijs, de overheid en het bedrijfsleven elkaar zowel offline als online ontmoeten, ideeën uitwisselen en samen initiatieven rondom de groeiende Zeeuwse wind op zee-sector opzetten.

De studenten kregen de gelegenheid om een kijkje te nemen in de Nacelle. Het is uniek om eens in de behuizing van de top van de mast van een windturbine te kunnen kijken. De bijeenkomst werd afgesloten met een bezoek aan WindDock bij Scalda. De komende jaren komen er heel veel windturbines bij. Zeker is dat hierin heel veel werk te vinden is.  Met de studieroute Windenergie in het ‘WindDock’ heeft Scalda de modules en trainingen om goede (internationaal) gecertificeerde professionals klaar te stomen voor de sector. 

 


Blijf op de hoogte

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Schrijf je in voor de nieuwsbrief en volg Campus Zeeland op de voet.

Aanmelden nieuwsbrief

Eerste Digitaal Verder voucher voor Farm Pack

Eerste Digitaal Verder voucher voor Farm Pack

De eerste voucher uit het programma Digitaal Verder is ingezet. FoodDelta Zeeland gaf deze aan Farm Pack.

vmbo onderwijs Praktiq Goes

Praktiq: VMBO Goes

VMBO Ostrea Lyceum en VMBO HET Goese Lyceum zijn verenigd in Praktiq.

Nieuw College van Bestuur HZ

Nieuw College van Bestuur HZ

Hendrik-Jan van Arenthals en Richard Liefting  gaan het nieuwe College van Bestuur vormen.

Middelburg ontwikkelt toekomstvisie op vervolgonderwijs

Middelburg ontwikkelt toekomstvisie op vervolgonderwijs

Samen met de gemeente Vlissingen werkt Middelburg aan een toekomstbestendig beleid voor vervolgonderwijs voor 2025-2035.

Bekijk het archief