Startbijeenkomst eerste icoonproject Delta Climate Center: Delta Protein

Delta Protein is het eerste van drie icoonprojecten van het Delta Climate Center (DCC). Op woensdag 4 september ging het van start met een bijeenkomst in Dockwize in Vlissingen. In het project ontwikkelen onderzoekers innovaties voor de Zeeuwse voedselsector die zorgen voor vernieuwing en daarmee de sector duurzaam versterken. Ze doen dit in nauwe samenwerking met de Zeeuwse bedrijven, van veredelaars tot winkels en horeca.

Met de icoonprojecten maakt het nieuwe klimaatcentrum in Vlissingen een vliegende start. Alle oprichtende organisaties van het DCC nemen deel aan deze omvangrijke, meerjarige onderzoeksprojecten: Scalda, HZ University of Applied Sciences, University College Roosevelt, NIOZ, Universiteit Utrecht en Wageningen University & Research. Voor Delta Protein werkt het zestal verder samen met onder meer FoodDelta Zeeland.

Delta Protein richt zich op het produceren van duurzaam, lekker, betaalbaar en gezond voedsel in de Zeeuwse delta, zowel uit de zee als van het land. Het idee erachter is simpel: benut wat de natuur ons geeft en zorg dat lokale ondernemers en consumenten hiervan profiteren. In het project werken wetenschappers, van sociologen tot biologen, nauw samen met bedrijven, maatschappelijke organisaties en overheden om alle doelen te realiseren.

Onderwijs speelt belangrijke rol

De partijen bij elkaar brengen en laten samenwerken is een essentieel onderdeel. Ook het onderwijs speelt een belangrijke rol. “We hebben mensen met de juiste opleidingen nodig om de bedachte oplossingen in de praktijk te brengen”, zegt projectleider Klaas Timmermans van het NIOZ. “We richten ons ook op hoe we een nieuwe aanpak in Zeeland kunnen realiseren, vooral gericht op het produceren van eiwitrijk voedsel dat duurzaam, lekker, betaalbaar en gezond is.”

 


Blijf op de hoogte

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Schrijf je in voor de nieuwsbrief en volg Campus Zeeland op de voet.

Aanmelden nieuwsbrief

Minister van OCW bezoekt Zeeland: samenwerking en innovatie centraal in cultuur en onderwijs

Minister van OCW bezoekt Zeeland: samenwerking en innovatie centraal in cultuur en onderwijs

Minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Rianne Letschert bracht maandag 21 september een werkbezoek aan Zeeland. Centraal stonden cult

Aanvullende bijdrage voor Zwin College vanuit OCW

Aanvullende bijdrage voor Zwin College vanuit OCW

Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) kent een substantiële aanvullende financiële bijdrage toe aan het Zwin College in

De Strategische Agenda Rijk-Regio Zeeland 2050

De Strategische Agenda Rijk-Regio Zeeland 2050

In het landelijke coalitieakkoord Aan de slag stond al te lezen dat het kabinet met een aantal regio’s strategische agenda’s wil opstellen ‘

Subsidie voor K&I netwerk Offshore Renewable Energy Netwerk Zeeland

Subsidie voor K&I netwerk Offshore Renewable Energy Netwerk Zeeland

Provincie Zeeland verleent subsidie aan het ORE Netwerk.

Bekijk het archief