Eerste palen Joint Research Center Zeeland geboord

De bouw van het Joint Research Center Zeeland in Middelburg is gestart. Deze week zijn de eerste palen van het nieuwe onderzoeksinstituut aan Het Groene Woud geboord.  In een periode van ongeveer twee weken worden er 94 palen geboord voor het JRCZ. 

Onderzoekers en studenten van Scalda, HZ University of Applied Sciences en University College Roosevelt gaan straks -soms ook met andere met partners- nauw samenwerken in de nieuwe innovatieve werkomgeving met onderzoekslaboratoria en practicumruimtes. 

Naar verwachting wordt het instituut in 2022 opgeleverd. 

Samenwerken aan innovatie
In het JRCZ wordt straks gewerkt aan complexe vraagstukken die relevant zijn in een deltagebied als Zeeland. De onderzoeksthema's sluiten nauw aan bij het DNA van Zeeland: water, energie en voedsel. De opgedane kennis
kan toegepast worden in tal van bedrijven. Het JRCZ zorgt voor verbinding tussen de kennisinstellingen, researchfaciliteiten en het bedrijfsleven in de regio. Ook andere onderzoeksinstituten en bedrijven kunnen gebruik maken van de onderzoeksfaciliteiten.

Bekijk hier het filmpje van het boren van de eerste paal:

 

Lees meer over het JRCZ

 

 


Blijf op de hoogte

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Schrijf je in voor de nieuwsbrief en volg Campus Zeeland op de voet.

Aanmelden nieuwsbrief

Nieuwe lectoraten bij HZ

Nieuwe lectoraten bij HZ

Samen met het Delta Climate Center zijn twee lectoraten ontwikkel

Tweede prijs voor Joint Research Center Zeeland

Tweede prijs voor Joint Research Center Zeeland

Krijn Verwijs Verpakkings-challenge

Krijn Verwijs Verpakkings-challenge

Krijn Verwijs start samen met Dockwize de zoektocht naar mosselverpakking met lagere ecologische voetafdruk.

Boeien & Binden van jongeren aan Zeeland

Boeien & Binden van jongeren aan Zeeland

Zeeland heeft jong talent hard nodig. Provincie Zeeland bundelt binnen het project Boeien & Binden bundelen de krachten om Zeeland aantrekke

Bekijk het archief