Eerste palen Joint Research Center Zeeland geboord

De bouw van het Joint Research Center Zeeland in Middelburg is gestart. Deze week zijn de eerste palen van het nieuwe onderzoeksinstituut aan Het Groene Woud geboord. In een periode van ongeveer twee weken worden er 94 palen geboord voor het JRCZ.
Onderzoekers en studenten van Scalda, HZ University of Applied Sciences en University College Roosevelt gaan straks -soms ook met andere met partners- nauw samenwerken in de nieuwe innovatieve werkomgeving met onderzoekslaboratoria en practicumruimtes.
Naar verwachting wordt het instituut in 2022 opgeleverd.
Samenwerken aan innovatie
In het JRCZ wordt straks gewerkt aan complexe vraagstukken die relevant zijn in een deltagebied als Zeeland. De onderzoeksthema's sluiten nauw aan bij het DNA van Zeeland: water, energie en voedsel. De opgedane kennis
kan toegepast worden in tal van bedrijven. Het JRCZ zorgt voor verbinding tussen de kennisinstellingen, researchfaciliteiten en het bedrijfsleven in de regio. Ook andere onderzoeksinstituten en bedrijven kunnen gebruik maken van de onderzoeksfaciliteiten.
Bekijk hier het filmpje van het boren van de eerste paal:

Blijf op de hoogte
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Schrijf je in voor de nieuwsbrief en volg Campus Zeeland op de voet.
Aanmelden nieuwsbrief