Innovatief (water-)onderwijs bij Scalda

Hoe krijg je jongeren zover dat ze begrijpen dat het belangrijk is om (kust)landschappen klimaatbestendig in te richten. Bijvoorbeeld door ze in een spel te laten ervaren wat een dijkdoorbraak teweeg brengt en hen tegelijkertijd de kans te bieden maatregelen te nemen om zo’n doorbraak in de toekomst te voorkomen. Dit is wat onderzoekers van het practoraat Water van Scalda hebben gedaan. Met resultaat.

PRACTORAAT WATER
Alexander Giele, docent-onderzoeker bij het practoraat Water van Scalda, is één van de drijvende krachten achter de ontwikkeling van een virtual reality-spel. Via het spel wil hij zijn studenten meer kennis bijbrengen over dynamische dijklandschappen. Uit onderzoek blijkt dat zo’n spel een positieve invloed heeft op het leerrendement van jongeren. Het zorgt ervoor dat ze de opgedane kennis gebruiken en deze omzetten in handelingen. “Met virtual reality als hun virtuele speeltuin verkennen jonge pioniers niet alleen werelden van verbeelding, maar ook de grenzeloze mogelijkheden van hun toekomstige handelingsruimte in de regio”, zegt hij.

Mbo-studenten ICT hebben in het kader van hun opleiding het spel ontwikkeld. De basis daarvoor was het boekje ‘Het Zeeuwse kleilandschap’. Ze kozen voor een Minecraft-achtige omgeving, vooral omdat ze deze software goed kennen.

Lees meer

 

Bron: Delta Climate Center


Blijf op de hoogte

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Schrijf je in voor de nieuwsbrief en volg Campus Zeeland op de voet.

Aanmelden nieuwsbrief

Zee van Weten

Zee van Weten

Vanaf 11 maart is 'Zee van Weten' wekelijks te zien bij Omroep Zeeland. Het is een nieuwe serie over wetenschappelijk onderzoek in Zeeland.

Middelburg en Vlissingen partners onderwijs/onderzoek

Middelburg en Vlissingen partners onderwijs/onderzoek

Gemeenten Middelburg en Vlissingen tekenen intentieverklaring strategisch partnerschap vervolgonderwijs en onderzoek.

ORE Netwerk Zeeland

ORE Netwerk Zeeland

ORE Netwerk Zeeland trapt af met CEO-ontbijt. Tijdens het ontbijt kwamen de eerste partners van ORE Netwerk Zeeland samen.

DCC één van de vijf KIN-hubs in Nederland

DCC één van de vijf KIN-hubs in Nederland

Het Delta Climate Center is geselecteerd als KIN-hub. De hubs zijn regionale knooppunten waar kennis, beleid en praktijk samenkomen om klim

Bekijk het archief