Hilde Kooiker verdedigt proefschrift over leesvaardigheid

HZ-onderzoeker Hilde Kooiker promoveert vrijdag 18 oktober op haar proefschrift: ‘Door lezen de wereld ontdekken’.

Vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en natuur en techniek doen een beroep op de leesvaardigheid van leerlingen in de bovenbouw van het basisonderwijs. Hier staan vaak informatieve teksten centraal, die voor veel leerlingen lastiger zijn dan bijvoorbeeld verhalende teksten.

Om grip te krijgen op dergelijke teksten zijn woordenschat en achtergrondkennis van belang. Ook helpt het als leerlingen doorzien hoe teksten zijn opgebouwd en dat ze verbanden herkennen zoals oorzaak-gevolg, chronologie of probleemoplossing. Het gaat dan om de structuur van de tekst. Het Nederlandse basisonderwijs besteedt momenteel nog niet zoveel aandacht hieraan. Meer aandacht zou goed zijn, betoogt Hilde in haar proefschrift. Zij laat zien hoe je tekststructuuronderwijs kunt integreren in natuur- en techniekvakken.

Hilde is onderzoeker en coördinator van het lectoraat Excellence and Innovation in Education van de HZ.


Blijf op de hoogte

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Schrijf je in voor de nieuwsbrief en volg Campus Zeeland op de voet.

Aanmelden nieuwsbrief

Eén jaar ‘Innovatie op wielen’

Eén jaar ‘Innovatie op wielen’

Eerst rijden. Dan praten.

Bezoek PS en gedeputeerde aan UCR

Bezoek PS en gedeputeerde aan UCR

Provinciale Statenleden en gedeputeerde Harry van der Maas op bezoek bij University College Roosevelt.

Projectweek Lodewijk College bij Campus Terneuzen

Projectweek Lodewijk College bij Campus Terneuzen

Op maandag 23 maart was de aftrap van de Lodewijk-week met voor de ruim 400 brugklassers het thema wind, water, vuur en aarde.

Zee van Weten

Zee van Weten

'Zee van Weten' wekelijks te zien bij Omroep Zeeland. Campus Zeeland ondersteunt de serie over wetenschappelijk onderzoek in Zeeland.

Bekijk het archief