Delta Climate Center is één van de vijf KIN-hubs in Nederland

Het Delta Climate Center (DCC) is geselecteerd als één van de vijf KIN-hubs in Nederland. De hubs zijn regionale knooppunten waar kennis, beleid en praktijk samenkomen om (regionale) klimaatopgaven aan te pakken.

Het is een initiatief van Klimaatonderzoek Initiatief Nederland (KIN). Het KIN wil via de hubs klimaattransities op regionaal niveau versnellen en de kennis hierover onderling uitwisselen. “Zo kunnen we waardevolle lokale inzichten beter benutten en expertise om transities te ondersteunen systematisch opbouwen. Op deze manier ontstaat er een krachtige infrastructuur voor rechtvaardige klimaattransities”, zegt het KIN.

 

“Het is een unieke kans dat we aan de KIN-hub pilot mee kunnen doen. We bundelen onze krachten en kennis om transities in de regio te versnellen. Onze DCC-community heeft hier baat bij en uiteindelijk dus ook de Provincie Zeeland. De energie en het enthousiasme bij alle betrokkenen van de KIN-hubs zijn de motor om dit te realiseren”, zegt Susann Ludwig van het Delta Climate Center. 

 

De vier andere hubs zitten in Amsterdam (Universiteit van Amsterdam, Vrije Universiteit Amsterdam, AMS, Hogeschool van Amsterdam), Nijmegen en Arnhem (Radboud Centre for Sustainability Challenges i.s.m. Hogeschool van Arnhem en Nijmegen), Enschede (UT Climate Centre) en Wageningen (Climate Center in oprichting door Wageningen Environmental Research).


 


Blijf op de hoogte

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Schrijf je in voor de nieuwsbrief en volg Campus Zeeland op de voet.

Aanmelden nieuwsbrief

DCC één van de vijf KIN-hubs in Nederland

DCC één van de vijf KIN-hubs in Nederland

Het Delta Climate Center is geselecteerd als KIN-hub. De hubs zijn regionale knooppunten waar kennis, beleid en praktijk samenkomen om klim

Energy Campus Zeeland

Energy Campus Zeeland

We verduurzamen naast het energiesysteem ook ons onderwijs, mede dankzij Europese hulp’, aldus programmamanager Antoine Derksen 

Subsidieregeling Zeeland in Stroomversnelling

Subsidieregeling Zeeland in Stroomversnelling

De subsidieregeling Zeeland in Stroomversnelling voor haalbaarheidsonderzoeken en demonstratieprojecten gaat open op 27 februari 2026.

HZ verwelkomt nieuwe exchange-studenten

HZ verwelkomt nieuwe exchange-studenten

De HZ heeft vorige week 38 nieuwe exchange-studenten verwelkomd voor een internationale uitwisselingsperiode van één of twee semesters.

Bekijk het archief